| StrongHeart a întrebat:

Ati mers la sala in perioada asta? Daca se poarta masti,cum respiri, mai ales ca faci efort fizic?

7 răspunsuri:
| aumih16 a răspuns:

O sa fie cam aglomerat in sala! fiindca multa lume nu a lucrat in perioada pandemiei! si nu o sa poti lucra la orice aparat vrei tu! asa ca asta este!

| aumih16 a răspuns:

Acum mai e problema poate exagerez si nu am dreptate! dar acum depinde si la ce sali lucreaza fiecare! de asta zic spun poate sa fie si liber la o sala sa zicem spunem! unde nu prea se duce lumea!

| AnastasiaK a răspuns (pentru aumih16):

Nu ca exagerezi, răspunzi de dragul de a vorbi aiurea si esti total pe langa subiect.

In majoritatea salilor se face accesul cu programare prealabila asa ca nu e nicio aglomeratie (unde nu se face asta, nu e aglomeratie oricum), iar aparatele sunt distantate suficient asa ca se poate lucra la toate.

| aumih16 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu am stiut atunci ca e cu programare! gen ca la salon spa sau spital! la asta nu m-am gandit atunci!

| CataCatalin994 a răspuns:

Nu merg la sala pana prin Septembrie pentru ca acum dupa perioada de carantinare este ca dupa anul nou, sunt multi cu rezolutii care se apuca de sala, de sport, de slabit si asa mai departe.
99% dintre ei se lasa dupa o luna-doua, acum astept sa se elibereze salile ca sa nu trebuiasca sa astept sa termine 2-3 persoane cu un aparat pana ma pot apuca eu, nu-mi place sa stau mai mult de 40-60 de minute la sala, si mai ales, nu-mi place sa astept.
Plus ca mai e si problema mastilor, nu pot lucra cu botnita pe bot, chiar si daca o port intentionat gresit, doar pe gura.

| AnastasiaK a răspuns (pentru CataCatalin994):

Altul care vorbeste ca sa se afle in treaba. Vezi raspunsul meu anterior + NU se poarta masca in sala. Masca poarta doar antrenorii (cand nu se antreneaza) si personalul salii.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru AnastasiaK):

Eu nu vorbesc "ca sa ma aflu-n treaba". Am precizat eu pe undeva ca e obligatoriu purtatul mastii in sala?

Jet, block, fug de prosti ca de munca-n plus, ceaules, te pupa tata.