| v4ss a întrebat:

Ati putea sa imi recomandati niste exercitii sau program pentru forta nu (masa musculara).

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Astea sunt cele mai bune :
http://antrenorulmeupersonal.ro/articole/exercitii-valoroase/

Pe langa, mai recomand mersul fermierului si izometrie.

Si maxim 5 repetari pe serie (poti mai multe, maresti greutatea ), dar sa ai grija in special la indreptari, sa te incalzesti bine inainte.

| Lionsgate a răspuns:

Tracutiuni si flotari, dar in seri si cu program, asta incerc eu si se cunoaste te si formezi si prinzi si puterehappy, daca nu gasesti program de facut iti dau euhappy

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lionsgate):

Forta cu flotari? ce amuzant esti laughing

pentru forta trebuie sa maresti mereu greutatea, la flotari e foarte incomod. La tractiuni e simplu, ca ORICE SALA are centura speciala pe care poti lega greutati, dar la flotari cum faci? pui greutati in spate pana iti distrugi coloana?

Termina cu aberatii si antreneaza-te serios

| Lionsgate a răspuns (pentru Cosmin86):

Frate am fost cel mai slab din clasa pea, 9 acum is pea 11, si intre primi 5, suntem 16 baieit, am doar 17 ani si alti au si 18 jumate, nu-i vorba de greutate sau alte prosti, nu conteaza ca le faci cu greutati sau fara, dar trebuie sa le afci in seri, si sa respectiu un program, e alegerea ta.

| Lionsgate a răspuns (pentru Cosmin86):

Meri am, am un coleg ridica 80 kg la piept, la tranta la schandanberg, la orice il fac, si eu nu randic numa 40-50, vb aberati, dac anul sti taci.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lionsgate):

"schandanberg"? Esti analfabet?

la impins la piept intra piept, deltoid anterior si triceps. La skandenberg intra antebrat, biceps, deltoid posterior, spate.

Deci grupe complet diferite, nu mai compara aiurea, impinsul la piept nu are treaba cu skandenberg.

Si cu greutati tot in serii si cu program happy

Si mai usor cu "daca nu stii", ca eu practic sporturile astea de ani de zile si pe site-ul asta am peste 700 de raspunsuri castigatoare despre sport si nutritie + forta.

| Lionsgate a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce ma intereseaza pe mine de raspunsurle tale castigatoare, eu nu caut pe ent cum se scrie "schandanberg", si spun cea ce fac eu si rezultatele pe care le am si le vad nu basme, savantule.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Lionsgate):

Eu fac skandenberg competitional, tu faci cu copii mici in clasa, asta e diferenta. Vino acum la nationale sa ne arati forta, sunt in perioada 22-24 martie la palatul copiilor din Bucuresti ( vezi pe www.bratdefier.ro )

Esti doar un copil mic, care a invatat si el sa faca exercitii in serii si crede ca stie tot, nici macar nu mentionezi despre alimentatie ( care e de 100 de ori mai importanta pentru forta decat exercitii ).

Copii mici, fac si ei forta cu flotari si 3 mese pe zi :))

| Lionsgate a răspuns:

Http://antrenamentflotari.blogspot.ro/2008/03/saptamana-1.html, cauta aici daca o sal respecti o sa ai rezultate