| D4r1uss a întrebat:

Atunci cand cresc procentul de masa musculara al corpului cel de grasime scade?

4 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Logic ca scade.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu este o regula.De aceea si este recomandat in cazul in care esti gras si vrei sa ajungi ''pachet de muschi'', intai sa slabesti.Muschi pe sub grasime=deloc estetic.

| AnastasiaK a răspuns (pentru siriusblack98):

Ba cam este o regula. Daca un procent creste, restul scad, e obligatoriu. Asta nu inseamna ca scade si tesutul adipos, dar procentul lui da, la fel scade si procentul de tesut osos, asta neinsemnand, bineinteles, ca ramane omul fara oase laughing Doar se schimba niste rapoarte. Raspunsul tau e corect daca vorbim de cresterea in masa musculara si la asta presupun ca te-ai referit, nu la cresterea procentului de masa musculara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se intâmplã doar daca esti mai plin sau obez si slãbesti in timp ce faci exercitii, binenteles printr-un deficit caloric. Dar asta nu se intâmplã daca esti deja foarte Slab sau faci de foarte mult timp salã. Succes.
Dacã vrei mentinere in timp ce pui masã muscularã poti face recomp.