| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

Având în vedere că nu sunt sportiv si nu sunt obisnuit cu sportul si am 22 de ani, sunt baiat, după 9 minute de alergat cel mai mare puls înregistrat de un ceas sportiv fost 159, e bine sau e mult prea mare?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Arata atat pentru ca nu esti deloc fit, dar daca continui sa urci progresiv timpul de alergat, intr-o luna de zile nu vei mai respira atat de greu dupa 9 minute, ci dupa 30-40 min.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Violleta2022):

Azi am alergat 13 minute 169 batai maxim

| Violleta2022 a răspuns (pentru Katona_Claudiu_1999):

Foarte bine, maine incearca sa alergi 15-16 minute daca poti, chiar daca pulsul creste, fiindca-i normal sa creasca, facand efort fizic intens.

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Violleta2022):

Cică poate să ajungă la 220 maxim am văzut pe un site

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde de pulsul în stare de repaus, de ritmul alergării, de timpul necesar ca pulsul să revină la normal.

| Cosmin86 a răspuns:

Tu nu stii sa scrii? Sau sa pui o virgula?

Cei 22 de ani i-ai trait in padure?

| Katona_Claudiu_1999 explică (pentru Cosmin86):

Aici pe TPU se dă examen la limba și literatura română

| GabiDumitrescu a răspuns:

E foarte bine.

| Frank51 a răspuns:

Am avut 177 deci se poate mult. Depinde de corpul fiecăruia.

| dinaprilie a răspuns:

E bine. Corpul poate duce si 200+ in conditii de efort fizic sustinut.