| MihaiPavel21 a întrebat:

Băieți spuneți-mi și mie ce trebuie să fac...Am luat 2 gantere de 9 kg fiecare și vreau să-mi măresc masa musculară mai ales la braț și antebraț...Voi ce exerciții ați făcut?

1 răspuns:
| Lauv a răspuns:

Mai bine du-te la o sală de sport unde poți lucra toate grupele musculare, corpul nu o să-ți mărească masa musculară într-un singur loc deci o să tragi de acele gantere degeaba, ale sunt făcute ca să faci sport acasă dacă ai și alte aparate să poți lucra acasă, sau poți să faci exerciții pentru grupele musculare de categorie mare fără un ajutor terță. dar mai bine vizitezi o sală de sport, este mult mai eficient dar să știi că ține și de dietă și somn deci odată ce te angajezi să mergi la sală trebuie să fi responsabil să îți procurezi o alimentație bazată pe proteine, calorii și fibre și un somn decent (6-8h/noapte).