| Adrian1331 a întrebat:

Batoanele Fibrobar pentru slabit se consuma inainte de antrenament sau dupa antrenament?

1 răspuns:
| einsteinchen a răspuns:

Poţi folosi batoanele cu conţinut mare de carbohidraţi imediat după antrenament, pentru refacerea rezervelor de energie. Este singurul moment când sunt permise alimente sau suplimente care să contină cantităţi mari de carbohidraţi.
Batoanele fară carbohidraţi, cu polioli sunt excelente în timpul regimurilor fără carbohidraţi (dieta ketogenică) şi înainte de antrenament, pentru energie (dacă au trecut cel puţin 3 ore de la ultima masă).
Sursa: http://www.cristianmargarit.ro/tag/fibrobar/