| DomnulMuratura99 a întrebat:

Boxul iti creste forta si masa musculara?

Răspuns Câştigător
| BuLaNNNeL a răspuns:

Forta si masa musculara se mareste facand culturism, powerlifting, strongman etc. Mayweather are 60kg. Boxul e un sport de contact si te va ajuta in rezistenta, viteza, alte chestii

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles!

| ziftode a răspuns:

Putin, DAR, iti cresc rezistenta, flexibilitatea, viteaza, etc.
box-ul NU e un sport de gen "body-building" e un sport de gen "fight"

dar, din cauza ca e "western world" e singurul sport de gen fight cu adevarat popular, restul sunt la mici pitici, cu toate ca un sportiv pur MEDIOCRU de muay-thai/kick-boxing ar bate orice boxer PROFESIONIST, DE I-AR SUNA APA IN CAP SI NU AR STII CE L-AR LOVI!

de ce?

pentru ca in cel box AMARAT picioarele se folosesc numai la miscare, deplasare, daca esti cu adevevarat bun "dansezi" in jurul oponentului,

dar in kick-boxing, picioarele se folosesc la lovire, CU VITEZA, PRECIZIE si MAI ALES, ABSOLUTA STRATEGIE (arunci un picior in aer, te prefaci ca lovesti cu celalalt si apoi lovesti TOTAL NEASTEPTAT cu primul, exact in fata/bijuteriile de familie/alte puncte critice)

morala:

traiasca si infloreasca boxul pentru HADICAPATI OCCIDENTALI!

| Stropdeploaie a răspuns:

Fiind un sport de contact/! Categoric, da!

| aXy99 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Categoric nulaughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Stropdeploaie):

Serios? categoric da?