| Paula_Paula_1996 a întrebat:

Aș vrea sa-mi modelez corpul,sa fac exercitii.Ce exercitii as putea face pentru a scapa de grasimea de pe abdomen? Si pentru picioare si fund, cum sa le tonifiez? Câte zile pe săptămână să fac exercitii ca sa-mi tonifiez fundul si ce fel de exercitii? Vreau sa nu am picioarele ca niste bețe dupa exercitii..Cu alimentatia ce fac? Dau fundă, multumesc frumos.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Fa-i exercitii cardio sau pur si simplu exercitii pentru fiecare grupa, 10-15 minute, gasesti pe Youtube astfel de exercitii (abs workout, butt workout, legs workout). Ca alimentatie, evita pe cat posibil painea alba, patiseria, fast foodul, dulciurile, sucurile din comert si bea multa apa, preferabil plata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am luat un ab3 generator.Imi place.Mai fac si fandari, ridic gantere, sar coarda.chestii simple, dar perseverenta si rabdare iti trebuie

| SorinelF86 a răspuns:

Prin fitness in primul rand nu o sa ai picioarele ca betele, iti vei tonifia musculatura picioarelor si se va vedea, cat de mult in functie de ce constituite ai.

Cat despre exercitii 6 zile pe saptamana maxim o ora pe zi la intensitate maxima, sunt asa zisele programe HIIT unele destul de bune. cat despre grasime: DIETA echilibrata, fara dulciuri, paine alba, orez alb, paste din faina alba, sucuri, fast food, grasimi. le inlocuiesti cu sucuri de fructe si legume, mancare fara grasime, peste, piept de pui, carne de vita,

| Paula_Paula_1996 explică (pentru SorinelF86):

Si pentru picioare si fund..la fitness nu ard grasimile? Ca nu vreau sa raman fara nimic, vreau sa am muschi si sa arat bine, sa fiu tonifiata.Prin fitness pot sa ard grasimile de la abdomen?

| SorinelF86 a răspuns (pentru Paula_Paula_1996):

Arzi grasimile prin fitness, si daca faci exercitii regulat o sa iti tonifiezi musculatura. grasimile se ard uniform de pe tot corpul si pe abdomen se vad rezultatele cel mai tarziu ceea ce poate fi descurajant. asa ca ai nevoie si de o diata echilibrata, nu infometare. si rezultatele depind si de felul in care arati acum, dar oricum ar fi printr-un program regulat de fitness pana la vara o sa se vada ceva