| Karen1 a întrebat:

Bună.
Aș vrea să vă întreb dacă eu, fiind fată(168-169 cm, 52-53 kg), fac tracțiuni la bară.
Fac cite 5 serii a cîte 5 ridicări.
Le fac cu mare ușurință și cobor pînă jos.
Cînd le fac simt incordarea mușchilor abdominali.
Dacă continui cu mai multe.aș putea face pătrățele.
Ador mai mult workout-ul decît alergag, pilates și yoga.
Fac și întinderi.

1 răspuns:
| Galezu11 a răspuns:

Salut!
Nu vei ajunge la cine stie ce patratele de la tractiuni, dar totusi muschii tai se vor dezvolta, tin sa mentionez ca daca faci tractiunile si simti ca ai o tensiune in zona abdominala le executi corect. Daca vrei patratele, fa o data pe saptamana antrenament pentru abdomen, mananca in proteine si carbohidrati, scoate rahaturile din alimentatie si vei avea rezultate.