| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.65-1.70 inaltimea si 54 kg, mi se pare, adica nu mi se pare ci asa e, ca am picioarele subtiri, chiar foarte subtiri, si ma deranjeaza, stiti vreo modalitate prin care as putea face ca, gen, picioarele mele sa fie mai groase? De fiecare data cand ies undeva am impresia ca toata lumea se uita ciudat la mine, adica la picioarele mele...si mna..de asemenea arata foarte naspa avand in vedere ca am umerii lati..si soldurile la fel, late...nu veniti cu raspunsuri gen sa-mi accept corpul asa cum e -_- Nu stiu daca conteaza dar am aproape 12 ani.

7 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa alergi sau sa te duci la sala de forta.

| cDaniela a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Din cate stiu eu alergatul slabeste mai tare, la sala de forta nu pot sa merg...cel putin momentan

| Cosmin86 a răspuns (pentru MihaiNicu23):

Alergat? Serios, ii recomanzi cardio?

Apuca-te de sah

| siriusblack98 a răspuns:

Iti poti lucra picioarele si acasa daca nu vrei sa te duci la sala (sau nu te lasa parintii). Umpli un ghiozdan care nu iti mai trebuie cu nisip, sticle cu apa sau pachete de zahar/faina si il folosesti pe post de greutate la genuflexiuni si fandari. Exercitiile o sa le gasesti pe youtube.In orice caz la nici 12 ani nu cred ca i se pare nimanui ciudat ca nu ai musculatura dezvoltata, este perfect normal.

| AnastasiaK a răspuns:

Fandari si genuflexiuni + alimentatie adecvata + odihna. Cauta pe internet ca ai destule variatii pentru ambele exercitii, nu le face doar pe cele standard si nu in fiecare zi, mai bine o data la trei zile.

A, si calmeaza-te, ai 12 ani, ce forme te astepti sa ai cand abia acum incepi sa te dezvolti? laughing

| cDaniela a răspuns (pentru AnastasiaK):

Nu vreau forme, nu am zis nimic de forme...

| Alexandru250201 a răspuns:

Pai le ai asa din cauza geneticului, degeaba faci tu exercitii pentru picioare daca geneticul nu-ti permite