| Andrei0405 a întrebat:

Bună,am 1.75 înălțime, 105 kilograme și 17 ani.Am o întrebare, am început de două zile să fac abdomene pentru a slăbi și când depășesc 30 fac foarte greu mai multe.Mă puteți ajuta cu niște sfaturi? Vă mulțumesc.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Esti obez, baga o dieta cu mai putine calorii, la inceput poti manca mai multa carne de porc ca sa te tina foame, evita dulciurile, fast food si ai grija la fiecare calorie care o manci si baga cardio nu abdomene http://dezvoltarea-psiho-fizice-umane.blogspot.ro/......ardio.html

esti cu mult peste normal, scrie intr-un jurnal tot ce manci, vezi ca si carnea ingrasa nu exagera, multe legume, fructe un mar pe zi atat

| aXy99 a răspuns:

Da, te pot ajuta cu niste sfaturi. Renunta la abdomene.
Renunta la mancarurile de tip fast-food, dulciuri, sucuri, alcool. (au multe calorii). Fa sport. Du-te si alearga. Ori jogging ori sprint (al 2-lea e mai bun, dar se obisnuieste repede organismul cu el). Bea multe lichide. Daca vrei, du-te la sala, dar nu vei slabi de la 30 abdomene pe zi in veci...

| peperonies a răspuns:

Sa faci abdomene pentru a slabi e ca si cum te-ai uita la formula 1 pentru a te inalta.
daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, cereale, orez sau cartofi.

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu slabesti cu abdomene, tu ai nevoie sa faci cardio. Mergi la alergat, la inot, sporturi de genul. Sau la sala daca vrei si faci mult cardio (banda, bicicleta etc).

Răspuns utilizator avertizat
| Richard01 a răspuns:

Trebuie sa te apuci de alergat sau un sport.Iti recomand sa te duci la un sport de contact:box, kickboxing sau judo, unde vor avea grijă antrenorii sa reduci din procentajul de grasimePrivind alimentația, nu mai manca dulciuri, in schimb mănâncă multe fructe si legume.Nu manca dupa ora18:00,dupa ora 18:00 iti recomand să mananci migdale, nuci, seminte de floarea-soarelui.