| Pauluk a întrebat:

Am 12 ani, 1, 54 m inaltime, 43 kg. Ma puteti ajuta sugerandu-mi un program pentru antrenament acasa? (Deoarece nu am varsta necesara si bani pentru a merge la sala). Gen: luni- biceps, piept, marti- spate abdomen...etc. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
6 răspunsuri:
| alinutzu_6299 a răspuns:

Are dreptate tilica_4238 asta e si parerea mea dar ai putea sa bagi flotari abdomene genoflexiuni

Si ai putea sa iti achizitionezi o bara de tractiuni si 2 gantere mai usoare

Asta e parerea mea

| BountyWG a răspuns:

Frate pentru varsta ta e bine cate kg ai dar daca vrei sa slabesti Poti face sport.Alergi i nfiecare dimineata si seara. Dimineata sa bei lapte.La pranz o ciorba sau carne fripta.Iar seara un iaurt si un fruct.Dar fii atent seara nu trebuie sa mananci inainte de ora 18:20 daca vrei sa slabesti

| TechnoCocktail a răspuns (pentru BountyWG):

Prostii. Mai documenteaza-te! Chestia cu nu manca dupa ora X este un mit si total neadevarat. Daca vrei sa slabesti nu mananc cu 2-3 ore inainte de culcare si masa sa conste in proteine si nu carbohidrati.

| VasileIon32 a răspuns:

Iti zic eu nu incepe de pe acum.Este o prostie daca faci antrenament o singura accidentare daca o sa faci care iti va lua vreo 2 zile din antrenament de va pune la pamant... iti zic eu daca vrei tine un anumit regim in care sa nu consumi chimicale... si faci in fiecare abdomene si flotari si in 2-3 luni vei avea un corp frumusel. dar nu te forta nu iti va fi bine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru VasileIon32):

"2 zile din antrenament de va pune la pamant", serios? Un antrenament corect implica zile de pauza periodic, la fiecare zi de antrenament => 1-2 zile de pauza, si tu zici ca 2 zile te pun la pamant rolling on the floor

| Low123 a răspuns:

Ca la orice efort fizic trebuie sa iti dozezi efortul eu fac undeva la 3 zile da si 2 zile pauza dar in zilele cand lucrez fac 125flotari 140 abdomene 150 gantere 5kg, dar depinde de fiecare in parte.
Esti totusi destul de mic si nu trebuie sa fortezi, eu am 1, 77metri inaltimea si 62 kilograme(la 13 ani). Este bine sa-ti faci masa musculara deocamdata, adica sa mananci bine. Sper ca te-am ajutathappy