| Mirela123yz a întrebat:

Buna!
Am 13 ani, in iulie fac 14. Si nu prea am fund, asta poate din cauza ca am 40kg.
Nu-mi place asta, colegele mele, prietenele mele au un fund mai mare ca al meu. Pe 31 martie 2016 m am apucat sa fac niste exercitii pentru fund de la o aplicatie numita : Antrenamente zilnice.
Ce spuneti, sa continui exercitiile? As vrea sa le fac timp de o luna si apoi sa imi masor iar fundul, acum am 80 cm.
Sau voi ce ati face in locul meu?

Sper sa nu radeti, sau sa vi se para o intrebare tampita. laughing
Multumesc! Fundaaa.

Răspuns Câştigător
| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa te gandesti la fundul tau.Dar poti sa mai incerci o luna cu acele exercitii si daca merge mai continui pana esti multumita de rezultat,dar sa nu faci mare efort ca sa ai fundul mare.O fata este placuta daca este inteligenta, si de incredere. Sper sa obti rezultatul dorit, si nu asculta oamenii care zic ca nu ar trebui sa te gandesti la asta, esti o fata normala, toate fetele sunt asa pentru ca vor sa se simta bine si nu e nimic rau in asta.Pa! :* happy

| Mirela123yz explică (pentru DarySiNimicMaiMult):

Voi continua exercitiile si voi vedea rezultatul.
Multumesc de incurajare! :*

21 răspunsuri:
| Idkidk a răspuns:

Salut,

Păi la 13 ani nu ar trebui să te pună pe gânduri mărimea fundului. Asta de la 18 ani în colo.winking La vârsta asta trebuie să te gândeşti la examene... La şcoală, dar ca să-ţi măreşti fundul trebuie să faci exerciţii serioase, pot fii tare grele!

O zi bună!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E chestie de gena. Daca mama nu are podoaba asta, tu de unde sa mostenesti?
Asa ca orice exercitiu iti intareste doar ce ai dar nu mareste.

| Mirela123yz explică (pentru anonim_4396):

Mama are fundul mare... laughing)

| KillaNoFilla a răspuns:

Ce fund pot sa aiba prietenele tale la 14 ani...Ce poti face e sa mananci mai mult.

| CulturismsiFitness a răspuns:

Intra aici si găsești tot ce vrei

http://youtu.be/BSpBqvmql8k

| Mirela123yz explică:

Multumesc tuturor! :*

| User9006 a răspuns:

In general si fetele si baietii trebuie sa aiba fund happy.Imi aduc aminte cand zicea o prietena "uite-l ba si pe amaratu ala fara c*u*r in pantaloni" uni prieteni"uite-o ba si pe asta/si incepeam sa radem). Totusi e normal sa ai fund, dar nici prea mic si nici prea mare, eu zic sa nu te mai gandesti la acest lucru si sa pui mana sa mananci mult(si nu manca conserve si piept de pui cumparat/aceste iti maresc mai repede fundul si sanii, dar te poti alege cu cancer de pe urma lor, dulciuri mai putine). Sper ca te-am ajutat cu aceste sfaturi.

| User9006 a răspuns:

Exercitile alea le faci dupa ce iti creste fundu pe la 17-18ani

| andratudose5000345 a răspuns:

Hey...ai doar 13 ani, aproape 14. Chestiile astea nu sunt pentru varsta asta. Nu mai continua exercitiile. Sau fa exercitii pentru sanatate nu pentru asta.Iti recomand Sworkit sau Sworkit kids, vezi care ti se potriveste (sunt valabile si in in IOS si Android). Si kg la varsta ta sunt foarte bune! Ocupate daca vrei mai mult de frumusetea faciala nu te posterior, sani alea alea.
Bafta happy

| Stoenescu_Georgiana_1998 a răspuns:

Cred ca la 14 ani nu ar trebui ca mărimea fundului sa fie principala ta problema. Si acele exercitii pe care le faci in niciun caz nu sunt pentru al "mari" ci pentru ca sa-i dea o forma, pentru a lucra musculatura. Nu rezolvi nici cu astfel de exercitii, daca nu ai fund, nu ai. Nu iti mai bate capul, vei creste si vei vedea ca sunt baieti care poate rad, dar nu te necaji pentru ca lucrurile astea sunt trecătoare, toti se maturizeaza si nu va conta niciodată mărimea fundului.

| Mirela123yz explică (pentru Stoenescu_Georgiana_1998):

Multumesc pentru sfat. big grin

| andratudose5000345 a răspuns (pentru Mirela123yz):

Cu placere!

| MiaChindri20 a răspuns:

Dacă tu la 13 ani te gândești la cât de mare ți-e fundul, în loc să te gândești la examene, e clar... straight face

| Hugis a răspuns:

Fundul nu contează la vârsta asta.

| Rosolinul a răspuns:

Sunt baiat si nu ma pricep la asa ceva. Dar parerea mea este sa astepti ca fiecare persoana se dezvolta in stilul ei. Ai doar 13 ani deci asteapta pana pe la 15 si ai sa vezi. Parerea mea. Funda?

| Mirela123yz explică (pentru Rosolinul):

Ai si tu dreptate...