| Stefan_Cristian_Dumbrava_1973 a întrebat:

Buna am 13 ani si vreau un abdomen 6 packet dar nu stiu cum sal obtin am slabit si fac in continare genrflecsiuni cate 150 dar nu su cunoasti prea bine. Ma puteti sfatui cum sal obtin in 3 luni?

Răspuns Câştigător
| OtravaDulce a răspuns:

Cel mai rapida metoda este sa faci abdomene, si eu in 2 luni am facut patratele.
Am inceput cu 25x abdomene in seri de cate 4 - 5 pe zi.
Am ajuns sa fac intr-un timp 80x 100x in seri de cate 5 - 7 pe zi.
Nu asta conteaza, rezultatu face diferenta.
Uite aici un video cum sa le faci corect : https://www.youtube.com/watch?v=Ha_cMsi9JC0

Sper ca te-am ajutat! fundy

| Cosmin86 a răspuns (pentru OtravaDulce):

Tu esti probabil un SCHILOD care are patratele din cauza ca e foarte slab.

Nu ai facut patratele, ORICINE are patratele, problema e sa le faci VIZIBILE, iar asta se face prin SLABIRE.

Poti sa faci ZERO abdomene, alimentatie 100 % si faci patratele.

5 răspunsuri:
| florynmondialul a răspuns:

In primul rand du-te la scoala si fi atent la ora de romana ca ai nevoie mai mult ca de abdomen! la varsta ta ce ar fi indicat este sa mananci multe mancaruri bogate in proteine si sa faci cardio(alergare, inot)

| Bogdanel97 a răspuns:

Abdomenele intaresc muschii abdominali. Eu prefer sa ma duc la sala, ca acolo imi pot lucra tot corpul, dar si acasa se pot face, abdomene.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bogdanel97):

6 pack se face din alimentatie, nu din exercitii.

| LastKisss a răspuns:

Du-te la sala :*