| Errikutzzz a întrebat:

Buna! Am 14 ani, 1, 80 si practic fotbalul de 4 ani jumate. Vreau sa stiu daca o sa ating 1, 85-1,88 deoarece sunt portar si imi trebuie o inaltime adecvatahappy

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu cred ca-i posibil ca cineva sa ghiceasca in viitor, daca tu mai cresti in inaltime sau nu.
Daca macar unul din parintii tai are peste 1.85m atunci ai sanse sa cresti si tu un pic mai inalt ca el.
Baietii pot creste pana la maxim 20 de ani, asa cum spun statisticile.

| Zuzu1991 a răspuns:

"daca o sa" asta e cerere de garantie, nu capeti asa ceva, iar 1.80 e destul de mult pentru un barbat... normal
dar, baietii cresc si pana la 24 de ani, sanse ai, dar numai sanse, NU garantii

| Vântulalb a răspuns:

Nu doar inaltimea conteaza in poarta. Ai sa vrei sa fii si gras ca sa "inchizi" poarta fara efort? Invata sa sari cat mai mult dupa minge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica sportul asta in continuare si ai sa cresti. Esti tanar si daca acum ai deja 1.80 o sa ai si mai mult.