| sagag a întrebat:

Buna am 15 ani si vreau sa imi fac un abdomen plat, chiar si cu patratele, cum obtin aceste patratele si ce diete ar trebui sa tin? App merg si la sala...as-i vrea raspunsuri cat se poate de profesioniste..defapt daca puteti sa imi spuneti pentru tot (corp, diete, patratele si tot ce e bine de stiut legat de sport) Dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa te infometezi sau sa ti diete dure. Avand in vedere ca doresti sa faci sala, trebuie sa respecti urmatoarele reguli:

'consuma citrice si multe fructe/legume

' exercitiile de dimineata sunt perfecte

'bea cu 30 de minute inainte si dupa masa un pahar de apa

'dimineata, cand te trezesti bea apa(poti incerca apa calda cu lamaie si miere)

'nu incerca exercitii pentru maini*ex: sa ridici greutati mari*, risti sa ramai scunda(nu glumesc! documenteaza-te!)

'renunta DEFINITIV la gustari(snaks-uri, ciocolata etc.)

'incearca diferite sporturi(tenis, volei, handbal etc.)

' fa-ti program de alergat

Funda?

3 răspunsuri:
| Alex201938 a răspuns:

Cel mai important este sa nu faci cu foamea
Nu consuma carbohidrati daca se poate, cel mult dintr-un catof fiert sau orez
Lasa ciocolata dulciurile, corpul poate asimila 6 g de zahar, restul il transforma in grasime
Renunta la galbenusul de la ou
Nu amesteca citrice cu restul fructelor
Cam atat cu alimentatia, ideal ar fi sa mergi la sala sa faci cardio, banda in special sau sa alergi, dar nu exagerat, iar apoi poti face exercitii pentru masa musculara..se ard mult mai binr grasimile.
Sper ca te-am ajutat. Spor!

| Alex201938 a răspuns:

Am uitat sa zic de suc..nu mai bea sucuri din comert..mai bine iti cumperi un storcator si iti faci singura

| Tendoy a răspuns:

Nu ma pricep la diete dar daca vrei neaparat patratele, 2 sfaturi utile pot fi:
- Sa renunti la mancarurile proaste. Incearca sa mananci cat mai sanatos.
- Incearca sa iti faci un program de antrenament pentru abdomen/patratele. big grin
Si binenteles, daca chiar vrei sa obtii patratelele alea, trebuie sa iti faci un program bun si nu ma refer la unul de 10-20 minute. Trebuie sa muncesti pentru ele, daca vezi o persoana cu un abdomen bine lucrat, acea persoana nu la obtinut cu un program dăsta. S-a antrenat greu pentru el. Parerea mea, bafta la antrenament. big grin Sorry daca nu te-am ajutat prea mult. big grin