| Anonim000000 a întrebat:

Buna,am 17 ani si fac sala de 2 luni.Am inceput sa iau proteine, daca iau o masura de 25 g dupa antrenament e ok? As vrea sa aflu mai multe detalii daca se poate happy

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Da ma, e ok o masura de 25 dupa antrenament. Dar ai nevoie si de carbohidrati.

Proteine fara carbohidrati = zero. Indiferent cate bagi.

Tu trebuie sa ai ceva de genul : 60 % carbohidrati, 30 % proteine, 10 % grasimi.

Deci DUBLU carbohidrati fata de proteine.

Daca vrei muschi, altfel si dupa 60 de cutii de proteine ( si da, cunosc oameni care au bagat peste 60 de cutii ) o sa arati aproape la fel happy

6 răspunsuri:
| SiLaS a răspuns:

Depinde si ce fel de supliment iei si ce alimentatie ai, daca tu nu ne dai detalii nu prea am ce sa iti zic.

| Anonim000000 explică (pentru SiLaS):

Http://www.4fit.ro/product/impact-whey-protein-1kg.html de asta iau, si alimentatie...mananc destul de mult, si destul de bogat in proeine

| Cosmin86 a răspuns (pentru Anonim000000):

Si atunci de ce cumperi tot proteine, daca mananci deja bogat in proteine? Vrei sa arunci cu banii?

| Anonim000000 explică (pentru Cosmin86):

Sa nu intelegi ca "destule" sunt suficiente..ca altfel nu mi-as mai fi luat proteine, vreau doar sa stiu raspunsul la intrebare, e ok cat si cand iau?

| SiLaS a răspuns (pentru Anonim000000):

Pai daca ai o alimentatie bogata in proteine tu tot proteine cumperi? Alimentatia ta e bogata in carbohidrati?

| Anonim000000 explică (pentru Cosmin86):

Ok,multumesc mult!