| Mario1994 a întrebat:

Am discutat cu un antrenor despre greutatea mea. A spus că îmi dă un program de antrenament+alimentație și costă 200 lei, merită? E bun programul de antrenament+alimentație? Are ceva de folos? Cine a încercat așa ceva, poate să îmi spună și mie? Zicea ca sunt grupare pe 5 zile.

21 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

Sunt pograme gratuite pe internet dar da, programele personalizate in functie de corpul tau se platesc. Doar ca unii antrenori / nutritionisti habar n'au sa faca un program si s-ar putea sa dai banii degeaba.
Habar n'avem daca merita sau nu. Intrebarea mai buna este daca vrei sa risti sau nu.
Daca ai bani si vrei sa te tii de treaba, atunci merita sa risti. Daca vrei sa iti faci un moft si dupa o saptamana sa renunti ca este prea greu, atunci n'are sens, cu banii aia poti face multe alte lucruri.
Nu ghicim in stele programul ala si oricum chiar daca l'am stii, habar n avem ce greutate ai, ce target'uri ai, ce program de alimentatie ai, la ce nivel esti etc.
Succes!

| RAY a răspuns:

Dar ce vrei sa slabesti? sa pui masa musculara?

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Să slăbesc și apoi să pun masa musculară

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

Daca vrei sa slabesti trebuie sa intelegi ca schimbarea este solutia nu dietele, faci restrictie alimentara pe viata,nu pe o luna,un an,nu pe toata viata ta,cand revi la alimentatia veche te vei ingrasa,restrictie la dulciuri,sucuri carbogazoase,patiserie,pizza, mezeluri, o data restrictionate aceste alimente este destul o ora de mers pe jos zilnic, mers mai rapid, limitarea cantitatilor de mancare, multe legume, 5 fructe pe zi,carne de peste,pui, porc, grasimi ca slanina, avocado, untura

| Mario1994 explică (pentru RAY):

Trebuie sa schimb alimentația, sa fac sport

| RAY a răspuns (pentru Mario1994):

O ora de mers pe jos rapid e de ajuns, zilnic

| Sn4k3 a răspuns:

Nu e un anumit program ''antrenament + alimentatie''. Sunt lucrurile de care ai nevoie daca faci sala laughing

| siriusblack98 a răspuns:

Cine este acest ''antrenor''? Ce rezultate au avut pana acum elevii lui? Cati elevi a avut? Noi de unde sa stim daca e bun sau nu programul respectiv daca nu-l putem vedea? Eu unul cu elevii pe care i-am avut si-i am, pentru primul program de antrenament +dieta nu le-am luat nici un ban, am mers pe premiza ''prima oara este gratis'' si daca le convin rezultatele obtinute vor reveni iar vestea va merge mai departe (avantaj eu). Asta-i procedura mea.Nu ti-a dat si el nici un detaliu despre ce include programul? Sau profita de tine ca nu ai habar cu ce se mananca sportul? Nu, nu merita ca sa iti raspund la intrebare.Ai pe internet mii de programe de la antrenori renumiti si le poti incerca sau regrupa pana gasesti ce este bun pentru tine, n-ai nimic de pierdut si iti raman si banutii.

| Mario1994 explică (pentru siriusblack98):

Nu mi-a explicat nimic. A zis doar îmi face un program de antrenament și alimentație și cică costă 200 lei.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mario1994):

Eu personal nu as da banii aia pe un program de la un oricine. Poate asa-s eu, mai autodidact. Daca n-ai ce face cu 200 de lei si nici de pe net nu vrei sa iti faci tu un program, atunci plateste-i omului.

| Mario1994 explică (pentru siriusblack98):

Eu de unde sa știu ca sunt antrenamente pe net? Sunt fata care habar nu știe. Dacă știam nu mai întrebam asta pe TPU. Nu înțeleg mentalitatea ta! Eu ceream un sfat ca să știu.

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mario1994):

M-am gandit si eu ca de vreme ce intrebi asta aici stii ca exista milioane de videoclipuri pe Youtube cu antrenamente pentru toate target-urile.''Nu inteleg mentalitatea ta'' fata mea, vrei sa-ti desenez ca sa intelegi?

| siriusblack98 a răspuns (pentru Mario1994):

Inca o chestie, ai pus o gramada de intrebari legate de sport si ti-am mai spus si eu si altii de zeci de ori ca exista programe de antrenament si pe net.Ba chiar m-am oferit sa te si ajut cum am facut si cu alti utilizatori ai acestei platforme.Ti-am trimis link-ul catre pagina mea de Facebook pe privat si ti-am zis ca orice intrebari ai avea legate de sport, imi poti trimite printr-un mesaj.Nu-mi spune tu mie acum ca am eu nu stiu ce mentalitate si ca tu habar n-ai ca nu merge asa.

| Mario1994 explică (pentru siriusblack98):

Ai dreptate și înțeleg ce zici dar eu ca fata nu știu multe legat de sport ca tine tu fiind băiat happy Sa nu te superi pe mine. Nu am citit mesajele tale, sincer. laughing Hai în privat

| AnastasiaK a răspuns (pentru Mario1994):

Te rog nu-ti scuza ignoranta prin faptul ca esti fata. happy

| Mario1994 explică (pentru AnastasiaK):

Nuuu laughing doar ca sunt rușinoasă un pic

| Digikey a răspuns:

Cam multi bani pentru nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de tine. Omul îți da ce e necesar. Dar dacă tu nu te ți de ele sau nu le faci corect, degeaba.

| Osneros a răspuns:

"E bun programul de antrenament+alimentație?"
De unde sa stim noi, daca n-avem programul?

| Mario1994 explică (pentru Osneros):

Mai recitește postarea mea!