| anonim_4396 a întrebat:

Am început să alerg zilnic cam 30 de minute si aș dori să stiu cam ce beneficii am si în cât timp mi se vor dezvolta mușchii mult mai bine. Mulțumesc :*

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Alergatul e sport cardio. Vrei sa dezvolti muschii cu cardio? De la cardio pierzi masa musculara, daca nu faci si exercitii cu greutati.

| aXy99 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu pierzi decat daca esti intr-un deficit caloric mare si alergi excesiv.

| AnastasiaK a răspuns:

Daca te referi la dezvoltare in sensul de crestere, atunci: vizibil, niciodata. Prin alergare antrenezi in mare parte muschii tonici, acestia fiind alcatuiti din fibre rosii care au potential foarte mic de crestere.

Beneficiile nu le voi preciza din simplul motiv ca mi se pare stupid sa te apuci de o activitate inainte sa-i cunosti cat de cat efectele...cu toate astea, un beneficiu reiese din acest raspuns happy