| Dumitru_Stoica_1995 a întrebat:

Buna,am o intrebare:
Daca vreau sa merg la box are trebui sa am o anumita stare fizica gen: muschi,sa fiu slab,sa nu fiu gras, etc?
Varsata mea este de 17 ani

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Boxul e foarte sanatos si culturismul, ambele sunt ok impreuna

| justanotheruser99 a răspuns:

Nu e necesar. Daca te tii de sport muschii ii formezi pe parcurs. In orice caz nu ai nimic de pierdut daca incerci.

Răspuns utilizator avertizat
| vlad123789 a răspuns:

Eu practic kickboxingul de ceva ani, hai sa iti explic cum ii atat in box cat si in kickboxing si in alte sporturi de contact exista categorii de lupta spre exemplu eu lupt la categoria super grea 100kg plus, exista si mai mici, antrenorul tau vede abilitatile tale si o sa traga de tine pana o sa ajungi la greutatea cu care poti sa faci tu performanta! Si vezi fara ambitie nu ai ce sa practici sportul e printre cele mai obositoare sporturi si trebuie multa rabdare!