| dartagnon a întrebat:

antrenamentul meu de sala e prea incarcat?
Luni: spate+triceps
Miercuri: abdomen+antebrat
Joi:piept+biceps
Vineri:picioare+umeri
De obicei stau la sala 1:45 ar trebuie sa micsorez numarul de exerciti si seturi(fac cate 4 seturi la fiecare exercitiu) ca sa ajung in jur de o ora cu antrenamentul?

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Muta umerii miercuri. Abdomenul si antebratul sunt grupe mici, le termini pe amandoua in sub 30 de min si iti mai raman 20-30 de minute pentru umeri.

Si vineri lasa doar picioare, au 3 grupe ( coapse, bicepsi femurali, gambe ) si trebuiesc lucrate ca lumea.

| cristi1505 a răspuns:

Este bun dar ar fi mai indicat sa faci marti picioare si abdomen si vineri umeri si antebrat sau invers.

| cristi1505 a răspuns:

Si ar fi mai bine sa faci cate 4 seturi din fiecare pentru a evita supraantrenamentul