| Adysor92 a întrebat:

As dori sa iau niste proteine pentru cresterea mesei musculare si totodata a greutatii. Vreo sugestie?

Răspuns Câştigător
| Paul754880338 a răspuns:

Da,incearca! Nu e nimic rau in asta. Parerile sunt multe si de tot felul, dar doar increcand poti afla raspunsul. Personal am incredere in tot ce produce " universal nutrition".

9 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Pui, ton, unt de arahide, lapte, branza, oua etc.

Suplimente? My protein.

| Adysor92 explică:

De mancat mananc, am precizat supliment alimentar! Si doresc parerii de la cei care au consumat. Daca se poate

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adysor92):

Pai daca cineva nu stie CONCRET ce mananci, CUM iti poate recomanda un supliment alimentar?

Pe orice supliment scrie ca SUPLIMENTEAZA alimentatie. Daca noi NU iti stim alimentatia, cum o sa stim ce trebuie suplimentat?

| Adysor92 explică (pentru Cosmin86):

Lucrand in constructii, mananc destul de des sandwic, zisele shaorme si mai cand apuc sa vin acasa la pauza mai dau ciorbe. Treaba ee ca nu am o alimentatie anume deci ma gandeam ca ar fi ceva ce sa iau

| Cosmin86 a răspuns (pentru Adysor92):

Da, dar ai calculat cate grame de proteine ai pe zi? Gen iti asiguri 2 grame/kg-corp cum ar trebui?

Ca idee: un piept de pui de 100 gr are cam 20 gr de proteina, un ou are 6-7 grame de proteina, etc.

Dupa ce vezi de ce ai nevoie, poti incerca ceva de la muscletech, ON, universal nutrition (cum ti-a recomandat cineva mai sus), dymatize... pe scurt orice firma recunoscuta international.

Evita, in general, firmele romanesti (gen Redis).

p.s.: tinand cont ca faci efort pe santier si mai faci efort si la sala, nu ar strica un supliment care te ajute la refacere (gen glutamina). Refacerea e foarte importanta, daca vrei sa progresezi.

| Adysor92 explică (pentru Cosmin86):

Multumesc de raspuns, tin cont de ceea ce mi-ai spus! Multumesc anticipat

| Paul754880338 a răspuns (pentru Adysor92):

Da,incearca! Nu e nimic rau in asta. Parerile sunt multe si de tot felul, dar doar increcand poti afla raspunsul. Personal am incredere in tot ce produce " universal nutrition".

| CA7272 a răspuns:

Salut,
dacă faci sala și esti nu ai vârsta de peste 17-18 ani nu-ți sugerez sa iei aceste lucruri.
Ca tu sa crești și sa ai un corp frumos îți recomand și tie mâncarea mea preferata care cred ca este cea mai buna pentru a creste in masa musculară.
Orez fiert cu piept de pui+ broccoli.

| aXy99 a răspuns (pentru CA7272):

Mananci de 5 ori pe zi asta? laughing

| Paul754880338 a răspuns (pentru CA7272):

Bravo!