| iulia165 a întrebat:

Buna as vrea parerile voastre m-am apucat de dieta si sa fac sport de doua luni am avut grija ce manc n-am mancat dupa ora 6 si am facut sport o ora pe zi totusi mam asteptat sa slabesc macar 5 kg dar nicimacar 1 kg n-am lsabit oare poate fi o problema hormonala ca nu pot slabi sau e altceva problem a

Răspuns Câştigător
| Ana765 a răspuns:

Ai putea sa te duci la un nutriționist.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Scrie-ne ce mananci in fiecare zi la fiecare masa, ce cantiattid e sucuri bei si ce snakuri manaci.
pentru ca, de manaci mult si faci sport 1-2 dati ep sapatmana cate 10 minute, e ste frectie la picior de lemn.
Ca sa slabesti, reduci portiile de mancare la jumatate, nu bei nici un pic de suc, apa acidulata sau alcool, nu manaci paine deloc, fainoase, dulciuri, zahar, prajeli, fast food si tragi la sala cel putin1 ora pe zi, consumand pe ceas minim 1000 calorii.

| iulia165 explică (pentru Violleta2022):

Dinineata manc un mar de amiaz manc un ou fiert si o felie de paine prajita inainte de 6 seara manc un iaurt cam atat si beau apa

| peperonies a răspuns:

Slabitul intr-adevar e o problema hormonala pentru ca hormonii iti controleaza greutatea. in principal insulina.

daca vrei sa slabesti nu mai bea altceva in afara de apa si nu mai manca nimic facut cu zahar, faina, orez sau cartofi. daca esti fata las-o usor si cu fructele.

| Secretstuff a răspuns:

Incearca asa, timp de o saptamana si eu zic ca vei vedea rezultate:
Mic de jun: 2 felii de paine integrala cu sunca/branza + cafea/ceai
gustare: un fruct/iaurt
pranz: o ciorba/supa/salata/piept de pui cu legume
gustare:fruct/iaurt
cina: o ciorba/supa/salata/piept de pui cu legume