| Gabytsha a întrebat:

As vrea sa ma apuc de sala pentru ca vreau sa slabesc si sa imi tonific corpul, dar nu stiu ce exercitii sa fac. Ma puteti ajuta cu un program eficient? Daca puteti sa imi spuneti exact ce exercitii sa fac de ex: incep cu 10 min pe banda continui cu nu stiu ce exercitii, x serii si asa mai departe. Multumesc.

7 răspunsuri:
| Evolution a răspuns:

In sala respectivă probabil că ai şi profesor, de ce nu vorbeşti cu el? aşa el te şi asistă şi o să vadă cum lucrezi.

| minrest a răspuns:

Draga Gaby, vei primi probabil sfaturi bune si aici, dar te consiliaza chiar acolo instructorul de la sala, si desigur ca sfaturile lui fiind personalizate si care ii angajeaza credibilitatea sunt mai demne de urmat. Succes.

| kyliejenner a răspuns:

Gaseste-ti un antrenor la sala.

| Vladut650 a răspuns:

E foarte bine sa faci cardio mult. (sa nu faci prostia sa faci abdomene, sunt cele mai proaste exercitii pentru abdomen) Alearga mult si vei slabi. Ce fel de exercitii ai vrea sa faci? Uita-te pe www.culturism.ro sau www.megaproteine.ro la antrenament si vei vedea acolo exercitii.

| 187VLAD a răspuns:

Cel mai bine alergi...
in felu asta slabesti si iti tonifici musuculatura simultan
si nu mai dai bani la salabig grin
alearga de 2-3 ori pe saptamana cate o ora si ai putin grija la ceea ce mananci si vei vedea rezultate intr un timp relativ scurt
crede-ma alergatul e mama antrenamentelor big grin
bafta

| Andreea1014 a răspuns:

Nu stiu! Dar stiu altceva! Cauta pe internet exercitii de Doctor Oz. Eu am slabit cu exercitiile propuse de Doctor Oz.

| Stavri_Antonie_1999 a răspuns:

Hei! happy Pai ai putea sa faci abdomene(cam vreo 20 asa), apoi sa faci cu ganterele ridicari pana sus si in lateral. Daca vrei poti sa faci si niste exercitii de coloana, adica cu o coada de matura laughing), dupa aceea pe saltea sa faci niste ridicari de abdomen, etc. Succes happy Si nu te suprasolicita la inceput!