| JustLauren a întrebat:

Buna :*:*
As vrea sa slabesc...sau macar sa ma mentin happy
Am 1.55 si 50 de kg happy,stiu,ar trebui sa slabesc...
Ce exerciti mi'ati putea recomanda sa fac in casa, si ce sa evit sa mananc?
Multumesc anticipat :*

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa slabesti, deoarece greutatea ta este normala in raport cu inaltimea!
Daca tii neaparat sa mai slabesti, evita dulciurile, untul/margarina, mananca mai putin (dar nu te infometa, cand ti-e foame dupa masa, ia o gustare: un fruct sau o salata).
Seara mananca mai putin: fructe sau salata.
Exercitii: saritul cu coarda, dansul, abdomenele nu sunt bune pentru slabithee hee
iaurtul facut in casa este bun pentru slabit!winking
Si ceaiul verde!big grin