| Marion_Fanbartoli_1984 a întrebat:

happy As vrea sa va intreb ceva. La volei,dupa ce adversarul serveste,iar eu aflat in linia a doua ii resping serviciul si mingea se duce la un coechipier din linia 1, eu pot ataca? Adica sa vin in linia 1? Funda celui mai bun raspuns happy

Răspuns Câştigător
| Alexxxaa1010 a răspuns:

In mod normal, tot unul din linia 1 ataca, minga fiind pasata de cel care a primit-o din linia 1 catre un altul, dar daca din prima linie,mingea s-ar duce, din nou, in a doua, da, poti ataca.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depinde unde esti pozitionat in teren.
Daca esti in linia 1 atunci poti ataca de oriunde, daca esti in linia 2 atunci ai voie sa ataci doar din spatele liniei de 3 m.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti ataca din linia 2, fara sa calci linia de 3 metri. asta daca nu joci pe pozitia de libero.