| busuioc a întrebat:

Buna, buna! Pot fi jucator de volei daca nu sunt inscris intr-o echipa anume (ma refer cum sunt echipele mai mari? Fac doar antrenamente, dar momentan nu sunt in nici o echipa, doar in cea de la antrenament.

1 răspuns:
| Eugen80 a răspuns:

Tu te poti numi jucator de volei, dar fara sa faci parte din nici o echipa, nu vei juca nicaieri.
Deci cauta un club sportiv care au echipa de volei si vezi daca te incadrezi in acea echipa si este totul ok. Cateodata jocul in echipa conteaza mai mult decat performanta personala.