| stout2000 a întrebat:

Că tot vine vara m-am apucat de așa numitul "6 pack" am dat jos stratul adipos de pe abdomen și vreau să-mi tonific bine abdomenul, momentan fac de 4 ori pe săptămână. M-am reapucat de el acum o luna(iarna asta nu am făcut mai deloc).Exercițiile până acum le făceam În casa, dar vreau să încep și ceva exerciții la bara de tracțiuni, și ceva exerciții mai grele care dau rezultate bune( eu am mers pe cele clasice). Deci... cine ma poate ajuta cu un program bun de antrenament pentru abdomen? Dau fundă....Mulțumesc mult!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomenul se face din alimentatie, nu antrenament.

exercitii la bara de tractiuni = spate, biceps, si putin umeri si antebrat

| stout2000 explică (pentru Cosmin86):

Mă refeream la exercițiile în care stai atârnat de bara de tracțiuni.
Este și normal...alimentația este pe primul loc, dar trebuie și un antrenament bun, pentru realizări mari. Eu de pe aici mă mai inspir http://www.bodybuilding.com/

| Cosmin86 a răspuns (pentru stout2000):

Da. pana vara viitoare o sa se vada schimbari semnificative.