| DrLolo a întrebat:

Buna cam cat costa un antrenor/instructor care sa te ajute la sala sunt (incepator)?

Răspuns Câştigător
| Vladut650 a răspuns:

Cel mai ieftin antrenor pe care l-am intalnit cerea 300 de lei pe luna. Eu nu am ales niciodata sa fac cu antrenor, pentru ca 80% din antrenori sunt apa de ploaie.

| hgcl a răspuns (pentru Vladut650):

Eu sunt ferm convins ca si tu ai avea de invatat de la un antrenor certificat in fitness.

| Vladut650 a răspuns (pentru hgcl):

Eu sunt ferm confins ca nu. Fac sport de 10 ani de zile si am avut un singur antrenor de la care am avut ce invata. In rest apa de ploaie.

| hgcl a răspuns (pentru Vladut650):

Tu deja ai avut de la cine invata, dar cei care au facut primul pas intr-o sala de sport are de invatat. Chiar daca antrenorul este "apa de ploaie" acel tip timid care intra in sala de sport eu sunt sigur ca s-ar simti in largul sau si increderea in el ar fi alta daca ar avea cine sa-l indrume. Iar daca tu zici ca faci acest sport de 10 ani eu nu am ce sa iti zic doar jos palaria si tot respectul.

| Vladut650 a răspuns (pentru hgcl):

Multumesc frumos. Cunosc antrenori care isi pun "elevii" sa faca "abdomene la greu" pentru a face "patratele", cunosc antrenori care isi cheama "elevii" zilnic la sala. In viata mea am umblat in diferite sali, iar in 80% din sali antrenorii de acolo aratau sub orice critica. Pai daca antrenorul are 150 kg (de grasime), ce exemplu ii da aceluia care ii este "elev"? Da, poate ca ai dreptate poate ca s-ar simtii mai in largul lui cu cineva langa el. Dar decat sa dau 300-800 de lei pe luna celui care imi e antrenor, si el sa ma cheme la sala zilnic si sa ma puna zilnic sa fac abdomene, mai bine lasa...

| hgcl a răspuns (pentru Vladut650):

Eu nu am lucrat niciodata cu un antrenor, sigurl antrenor al meu am fost eu si am reusit lucruri marete cu corpul meu. In vara urmeaza ca sa fac si eu un curs certificat de antrenor de fitness si da, ai dreptate ca sa atragi un client ai nevoie de experienta in domeniu, de un corp modelat, si de o teorie bogata. Dar toate lucrurile astea nu ai de unde sa le stii daca nu le-ai incercat prima oara pe tine. Eu sper sa ma impun in domeniul respectiv si sunt sigur ca nu o sa fiu "apa de ploaie". PS: Am last si eu ieri o intrebare la care cred ca mai putea ajuta.

| Vladut650 a răspuns (pentru hgcl):

Bafta, sper sa fii un antrenor bun. O sa ma uit peste intrebarea ta.

17 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Aceste preturi depind de serviciile fiecarui instructor si de sala unde doresti sa incepi cursurile.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Depinde.daca pui la socoteala si abonamentul.te poate ajunge si la 300-400 de lei pe luna.

| DrLolo explică:

Eu as vrea un antrenor pentru incept de exemplu intru prima data intr-o sala si vad multe aparate deja ma pierd care ar fi primul lucru care Ar trebui sa-l fac?

| hgcl a răspuns (pentru DrLolo):

Sa vorbesti cu o persoana care se pricepe cum ar fi un instructor/antrenor, care te-ar putea ajuta sa intelegi cum sta mai bine treaba in sala de sport. O sa iti explice rolul fiecarui exercitiu si o sa te ajute cu sfaturi legate de alimentatie. Eu iti urez bafta si crede-ma ca nu o sa regreti ca ai ales sa lucrezi la inceput cu un antrenor specializat si certificat in acest sport. happy

| DrLolo explică (pentru hgcl):

Multumesc pentru sfat

| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Depinde de fiecare sala nu se poate da un raspuns la asa ceva...

| DrLolo explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

In general vorbesc

| DrLolo explică (pentru xXxXxCataxXxXx):

De aia am zis,, cam cat" costa ca sa imi pot face o idee

| xXxXxCataxXxXx a răspuns (pentru DrLolo):

50-100 pe langa abonamentul lunar asa e la mine in oras.

| Cristi9025 a răspuns:

Cam intre 49 - 151 Lei

| FlorinMurariu a răspuns:

Fiecare cere pretul lui, nu este un pret fix.eu spre exemplu as cere in jur 50 de euro pentru personal training