| Maria-Andreea_Suciu_1990 a întrebat:

cate ore pe zi este indicat pentru a face sport?(in conditia in care doresc sa slabesc). Tin sa precizez ca deja merg de 3 luni aproape in fiecare zi cate 2 ore / zi si nu se vad rezultatele!

9 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

10 ore la intensitae 0 nu fac cat fac 20 minute la intensitate mare. daca stai 2 ore sa dai like pe fb nu faci sport. si daca mananci 5kg de shaorma pe zi, iar nu faci nimic. numerele si alimentele sus mentionate sunt doar exemple.

silueta = 80% alimentatie, restul sport + somn.

| Goldenboy97 a răspuns:

Daca esti paralela cu alimentatia poti sa faci si 5 ore si degeaba.
Daca ai sti sa mananci corect mai mult de 30 minute de sport nu ti-ar trebui.
Deci pune mana si invata bazele nutritiei.

| Derp02 a răspuns:

Incearca sa mananci pe jumatate pe cat o faceai sau chiar o singura masa pe zi cu multe lichide.

| gabriel88888888 a răspuns:

Eu unul am slabit foarte mult vara asta nu am facut sport incearca sa mananci pe jumatate pe cat o faceai sau chiar o singura masa pe zi cu multe lichide eu am slabit de la inceputul veri cam 10 kg si se si vese

| gabriel88888888 a răspuns:

Faza e sa ai ambitie iar cand iti e foame incearca sa bei apa sau ceva cu zahar

| FitnessTrainer a răspuns (pentru gabriel88888888):

De ce sa bea ceva cu zahar?rolling on the floor Cel mai prost sfat pe care il puteai da.

| Misterrioasa a răspuns:

Cu cat faci mai mult sport cu atat va trebui sa mananci mai mult pentru a avea energie. Mai bine mergi de vreo 2 ori pe saptamana la sala; incearca sa reduci dulciurile iar seara dupa ora 20:00 nu mai manca nimic. Incearca macarwinking

| ByByncaaByBy a răspuns:

Poti sa alergi 4 ore. Dupa sa faci un andrenament de fitnes de 2 ori dup sa mananci numai integral fara euri. Sper sa fie de ajuns! Funda?
P.S. Daca te opresti sti nu ca te vei umfla din nou nu :hmm:?

| Cimpoca_Razvan_1999 a răspuns:

Pai, sportul conteaza cam 50%. Restul tine de dieta ta, ti-as recomanda sa mananci mai putin si des. Sport cam cat faci acum, dar cu o pauza intre ele.Asta am invatat si eu, nu e bine sa te fortezi la maxim si daca o faci sa lasi un timp de pauza pentru ca muschii sa isi poata reveni.E un video, daca vei putea sa il faci e foarte bine :).Va fii mai greu la inceput. https://www.youtube.com/watch?v=sWjTnBmCHTY.Nu uita, 10 minute din antrenament sunt destinate incalzirii, nu incepe direct cu antrenamentele pentru a evita febra musculara sau alte probleme, mult succes. :)