| Sucki a întrebat:

Buna, ce ați putea sa-mi recomandați sa slăbesc rapid, pe lângă dieta sport și chestiile pe care le știe toate lumea, am aproape 17 ani, 160 și 60 kg, nu-s grasa rău, dar ma complexează puțin corpul meu, știți niște pastile care ma pot ajuta dar sa nu-mi facă rău? Mulțumesc mult, dau funda!

Răspuns Câştigător
| CosminCD a răspuns:

Nu pastile! Stil de viață bazat pe sport (bicicletă, mers rapid, alergare) și seara (după ora 16:00) nimic mâncare. Nu merită la 17 ani să-ți ruinezi viața cu pastile sau alte complicații.

3 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Mergi la un nutritionist! Doar el iti poate prescrie pastile.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CosminCD):

Dupa ora 16 sa nu manance nimic? Asta e un sfat mai CRETIN decat ala cu ora 6.

Eu am slabit 18 kg mancand MEREU dupa ora 21 (si mancare consistenta, friptura sau peste cu garnitura). Conteaza ca ultima masa sa fie cu 3 ore inainte de culcare (NU CONTEAZA ORA, poate sa fie si 2 noaptea) + sa fii in deficit caloric.

| CosminCD a răspuns (pentru Cosmin86):

Prietene, a fost sfatul meu (cretin sau necretin)! Cel/cea care pune întrebarea, alege singură ce sfat alege. Ține-ți, totuși, jicnirile acasă! Dacă ție ți-a reușit un stil de viață, asta nu înseamnă că îmi va reuși și mie.
P.S. Aici oferim sfaturi celui ce întreabă. Nu ne luăm la contradicții și jigniri! Sănătate!