| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Ce facultăți au sportul ca materie opțională? Stie cineva un orar sau daca la facultatile de farmacie si medicina inca se face sport? Spre ex Carol Davilla. (ca am cautat peste tot si n-am gasit nimic concret).

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Carol davilla nu este o naparca de posliceala? adica in loc sa iesi farmacist iesi asitent farmacist adica un pistol cu apa
Din ce stiu eu facultatile de Farmacie si Medicina parca aveau si sport in programa cel putin in anii de inceput (anul 1, poate si 2) dar nu bag mana in foc si imi e lene crede-ma sa caut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

E universitatea de medicina si farmacie... adica da, poti iesi si ce spui tu, dar si medic. Depinde de facultatea aleasa (are 4 sau 5 facultati, doua sunt de medicina si medicina dentara).

| Simpatic a răspuns (pentru Cosmin86):

Inseamna ca am incurcat eu, adica acum multi ani in urma carol davilla asta era doar o posliceala si am dedus cu posliceala faci 3 ani si iesi un semi-farmacist. Cu facultatea de 5 da e altceva, dar si materia e complexa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Simpatic):

Eh, se mai intampla...