| Bya1111 a întrebat:

Ce înseamnă obsait?

6 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Te referi sigur la offside...este pozitia unui jucator afara din joc, atunci cand fundasii fac pasul la offside si lasa atacantii in afara liniei si sunt surprinsi de arbitru. O tactica inteligenta, dar riscanta ( in cazul in care sunt tusierii chiori sau rau-voitori) dar putem vorbi de offside la orice jucator.

https://ro.wikipedia.org/wiki/Ofsaid_(fotbal)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofsaid?
https://dexonline.ro/definitie/ofsaid

| alex15ccc a răspuns:

Poate te referi la ofsait, ofsait inseamna Împrejurare, penalizată de arbitru, în care un jucător aflat în posesia mingii se găsește în zona pe care o formează linia ultimului jucător al echipei adverse și linia porții adverse.

| Bya1111 explică (pentru alex15ccc):

Mersi

| AnastasiaK a răspuns (pentru alex15ccc):

Unul mai priceput ca altul laughing
E ofsaid in romana, offside in engleza. "ofsait" nu exista.

| alex15ccc a răspuns (pentru AnastasiaK):

Mersi ca mi-ai zis rolling on the floor