| raulihno a întrebat:

Bună, cine îmi spune după ce se termina meciurile din grupele euro U21, câte echipe trec mai departe? Sunt 3 grupe și nu înțeleg cum se continua.

Răspuns Câştigător
| Tarcisio a răspuns:

Salut. Mai departe trec echipele de pe primul loc din fiecare grupa și cea mai bună echipă de pe locul 2. Astfel se vor forma 2 semifinale, după care finalele (daca se joaca si finala mica).
Cea mai buna de pe locul 2 se ia in functie de puncte/golaveraj/clasament fair-play (cartonase galbene/rosii).

1 răspuns:
| andreiminion a răspuns:

Trece mai departe cel de pe locul 1 din fiecare grupa+cea mai buna clasata de pe locul 2. Vor fi 2 semifinale.(dupa cred ca stii)