| Eu_7717 a întrebat:

Credeti ca o sa pot slabi pana la anul vreo 10-15 kg sau chiar mai mult daca fac zilnic abdomene si exercitii pentru fese si picioare? Si binenteles am renuntat la dulciuri si popcorn, cipsuri, seminte, sucuri acidulate si mancare fast`food. Daca nu spuneti-mi ce ar mai trebui sa fac!

Răspuns Câştigător
| Sorinel_8327 a răspuns:

Banuesc ca esti fata - abdomenele doar iti intaresc muschii abdominali, grasimea care acopera abdomenul se reduce prin alimentatie si bineinteles prin sport(alergat), trebuie sa mananci regulat in fiecare zi, sa nu ratezi micul dejun, si incearca sa mananci legume si fructe, poti manca ciuperci pentru ca nu ingrasa, carnea mananc'o la gratar sau la cuptor, foloseste ulei de masline, iar dupa amiaza iesi si alearga, iti poti lua o L-carnitina pentru energie(te va ajuta mult) rezultatele nu vor aparea in cateva zile, dar daca slabesti treptat asa te vei mentine o perioda lunga de timp, trebuie sa arzi prin sport intre 300-500 kcal pe zi si nu incerca prostiile alea de diete cu slabire intr-o saptamana pentru ca va aparea efectul eu-eu(te ingrasi la loc dupa) bea cel putin 2 l apa pe zi, te ajuta sa elimi toxinele si stratul adipos, ai grija la alimentatie,sport, odihna - fara ele nu apar rezultate, eu am slabit 20 de kg!''mananca pentru a trai, nu trai pentru a manca'' Spor la treaba!

3 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Joggingwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti recomand unul din programele:
Team Beachbody Insanity Workout Program: http://www.youtube.com/watch?v=ZLK28BHJDd8 (nu te speria de video, nu e chiar asa de greu, dureaza 30-45 minute pe zi, are pauze, sa ai mereu o sticla de apa langa tine, iar exercitiile sunt treptate, primele zile mai usor apoi din ce in ce mai greu, ai zile libere in calendar etc)

sau tot de la Beachbody ceva mai usor si mai amuzant:
Hiphop ABS: http://www.youtube.com/watch?v=WdZ8Zhob-EI

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exercitiile pe care le faci sunt strict pentru aceste zone,deci rezultatele se vor vedea numai acolo. Abdomenele te vor ajuta sa ai un abdomen plat,iar exercitiile pentru fese doar vor tonifia musculatura,nu te vor ajuta sa slabesti.
Din alimentatie,mai elimina si mezelurile si alte preparate, si nu consuma in cantitati mari nuci, seminte, alune sau fistic.In rest, mananca incet si mesteca bine mancarea si bea minimum 2 l de apa zilnic(consumata inainte de masa va reduce pofta de mancare,iar consumata dupa masa,aceasta mentine senzatia de satietate mai mult timp). Portiile trebuie sa fie medii,nici prea mult,nici prea putin(astfel vei asigura organismului energia necesara).In rest,mananca incet si mesteca bine mancarea(lucrul acesta te va ajuta sa nu mananci mai mult decat e nevoie).Cea mai importanta, in schimb, este miscarea.30 de minute de alergare zilnica,cu viteza medie, te vor ajuta sa slabesti frumos, treptat si sanatos.Succes.