| obsercvayr a întrebat:

cu cate minute inainte de antrenament se consuma proteinele? Am proteine de la serious mass, scrie ca inainte de antrenament, eu vreau sa stiu cu cate minute inainte de antrenament. Multumesc mult.
Apropo, daca le iau in timpul antrenamentului credeti ca este ok?

16 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Seriouss mass = un weight gainer bazat pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine.

tu te uiti ce contine ceva inainte sa-i zici "proteine"?

in curand o sa zici "bere" la o sticla de coca-cola

| ÎngerulThawMic16 a răspuns (pentru Cosmin86):

Vad caai chef de cearta... Care e problema ta? Zi! x_X

| JohnnyBi a răspuns (pentru ÎngerulThawMic16):

Ca esti 0 la capitolul nutritie si iti bagi nasul unde nu iti fierbe oala, el ti-a explicat ca esti pe langa. nimeni nu are chef de cearta cu paraleli intr-un domeniu unde sunt brici...nu isi are rostul o cearta in conditiile astea

| JohnnyBi a răspuns (pentru Cosmin86):

Baaaa, are proteine DE LA SERIOS MASS. nu stii tu d-astea

| Cosmin86 a răspuns (pentru JohnnyBi):

laughing))))))

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu este ok daca le iei in timpul antrenamentului si da cam cu 5 minute apoi faci incalzire si treci in branza.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Altu care repeta ca o MOARA STRICATA.

Proteinele refac fibrele distruse la antrenament... cu 5 minute inainte, CE NAIBA sa refaca?

Daca esti doar un COPIL FIRAV paralel cu sportul, nu mai comenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca pe ambalaj scrie cum sa le iei nu inteleg de ce pui intrebari de clasa a 2 a, nu exista un timp exact dar eu iti recomand cu o jumatate de ora inainte chiar si o ora.

| AntrenorFitness a răspuns:

Atatia prosti!
Mai bine stati in banca voastra si fiti frumosi!
Orice proteina se administreaza DUPA antrenament. Ca e vorba de o proteina de masa musculara sau ca e vorba de concentrat proteic.
Ca sa faceti deosebiri cititi articolul asta http://www.despreculturism.ro/.......html,asta daca stiti citi!
La Serious Mass portia este formata din 2 cupe. Din portia de 2 cupe, 1 cupa se administreaza dupa antrenament si 1 cupa seara, inainte de culcare. Se amesteca 1 cupa mare (165 g) de Serious Mass cu 400 ml apa sau lapte.

| ÎngerulThawMic16 a răspuns:

5 minute. Sau 10 minute, dar niciodata in tipul antrenamentului. Corpul tau are nevoie de o pregatire. happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru ÎngerulThawMic16):

Daca unu de mai sus a zis o IDIOTENIE, trebuie sa repeti si tu ca o placa stricata?

| Mario502 a răspuns:

Cu vreo 10 minute inainte...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mario502):

Altu COMPLET PE LANGA.

Tu chiar n-ai vazut tot ce s-a discutat pana acum?

Cum sa dai un asemenea sfat IDIOT?

| Mario502 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mda...se pare sa nu stii sa apreciezi pe cineva care vrea sa te ajute...

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mario502):

Sa ma ajute CU CE, ca eu nu am pus intrebarea.

Proteinele repara fibrele distruse de antrenament, inainte CE SA REPARE?

Sau daca vrei sa le ia pentru carbohidratii ( serious mass are si multi carbo ) atunci e nevoie de 30-60 de minute, dar tot IROSITA e, tot irosesti proteinele.

Copil mic, nici macar nu stie despre ce e vorba, dar "ajuta" el si experienta lui de COPIL FIRAV

| rctfvvt a răspuns:

Cu 5-10 min.si este ok