| Feelmeunderyourskin a întrebat:

Cum pot scăpa de febra musculara? Am început cu încălzire, am făcut aceleași exerciții pe care le fac in fiecare zi de antrenament de alergat si mușchi la picioare si am terminat cu exerciții ușoare.Va rog sa ma ajutați!

4 răspunsuri:
| tintareco a răspuns:

Dacă se mai repetă fenomenul şi nu ai făcut efort mai mult ca de obicei şi totuşi te dor picioarele, trebuie să consulţi un medic. Dacă e numai febră musculară simplă, cel mai bun tratament este: două aspirine, un duş cald şi relaxare în pat.Să te faci bine cît mai curînd.

| Phux a răspuns:

Recomandat ar fi sa nu soliciti muschii prea mult. Da, poti face doua exercitii pe acolo dar febra musculara trece de la sine intr-o saptamana.

| Kristian22 a răspuns:

Febra musculara o sa treaca cu timpul, in 2-3 zile nu o sa mai ai nici un pic de febra musculara

| andrew007 a răspuns:

Un dus fierbinte.
Dar te sfatuiesc sa nu mai antrenezi picioarele aproxiativ 48 ore daca continui sa le antrenezi pot apărea complicatii.