| Misha4217 a întrebat:

Buna cum poti sti ce fel de tip somatic esti ectomorf, mezomorf, endomorf cum aflu plizz

5 răspunsuri:
| Voidwithin a răspuns:

Am citit si eu si pararea mea e ca nu e nimic concret abia dupa ce iti formezi muschii iti poti da seama cel mai bine.Nimeni nu e 100% mezomorf pentru ca si un endomorf poate fi slab acestea trebuie luate orientativ.

| Neneapere a răspuns:

Pai:
Ectomorf: tip slabanog care nu predispunere in grasime si in masa musculara,
Endomorf: top mai dolofan care are grasime
Mexomorf: tip musculos care nu predispune in grasime si creste repede in masa musculara