| Kidoo24 a întrebat:

Buna big grin am nevoie de un raspuns rapid. dau funda :* vreau sa dau la Academia de Politie si am de trecut niste probe sportive big grin
1. alergare de viteza 50 metri- 8 seunde
2. alergare de rezistenta 1000 metri- 4 minute si 10 secunde
3. aruncare cu o minge medicinala de 2 kg pe o distanta de cel putin 7 metri.
Ultima imi da cateva batai de cap. Ce exercitii mi-ati recomanda pentru a prinde putere in brate? La momentul de fata arunc cam 5-6 metri. Am inceput sa merg si la sala sa ridic de greutati dar nu prea stiu ce exercitii sa fac.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Exercitii pentru brate.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Orice exercitii de aruncare sau ridicare sunt bune. Ideea este sa le faci pana simti ca nu mai poti. A doua si a treia zi faci tot atatea. A patra zi mai maresti numarul cu 2-3 in plus si iar cateva zile faci acelasi numar de exercitii. Apoi iar incerci sa maresti numarul. Pana ajungi la limita.

| AndRobert a răspuns:

Incearca sa sari in sus, fa genoflexiuni...cauta pe youtube,, jump higher vertical." si trebuie sa mergi la sala sa poti lucra la gambe, coapse, muschii fesieri... la astea trebuie