| Anca459 a întrebat:

Buna happy daca încep sa fac sala, slabesc? Cat as putea slabi intr-o luna?

6 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

În primul rând ca să slăbeşti îţi trebuie o dietă. Dacă te ţi de dietă şi faci sală în fiecare zi vei putea slăbi 10-15 kg.

| MskDesign a răspuns:

Depinde de dieta si de organismul tau, nu numai de sala.Nu exista un standard pentru asa ceva.

| EnvyU a răspuns:

Trebuie sa ai si grija ce mananci ca degeaba faci sala si dupa te duci la shaorma. Redu din paine, prajeli (gratar e bun, sau prajeli fara ulei in tigaie de teflon) mananca mai putin si des si o sa slabesti fara probleme. Totusi nu ai zis cate kilograme ai, daca ai 100 o sa slabesti repede, dar daca ai 50 nu ai cum sa slabesti mai mult de 2-3 kilograme decat daca ai o boala.

| Prezidentul a răspuns:

Incearca sa tii si dieta si vei slabi repede intr-o luna :*

| LifeIsColour a răspuns:

Hei,nu conteaza doar sa faci sala, e important si sa te alimentezi corect si sanatos.Trebuie sa ai 3 mese principale, intre care 2 gustari( fructe, posibil 2 mere),iar aceste mese principale trebuie sa cuprinda atat produse lactate,cum ar fi iaurtul, cat si carne la gratar, de pui sau de peste, legume, supe facute in casa etc.Pe langa programul de la sala si exercitiile pe care le faci, ar fi bine sa consulti si un medic nutritionist, o sa-ti dea o dieta personalizata in functie de programul tau si de preferintele alimentare.Vei vedea ca vei slabi mult mai repede, mai sanatos si o sa te simti si mai bine, mai energica, mai putin obosita, iti vei schimba stilul de viata intr-un mod pozitiv. Sper ca te-am ajutathappy

| VladutAnghel a răspuns:

DA o sa slabesti dar nu intr-o luna.Trebuie sa te tii de treaba si sa nu spui,, Off..hai ca o sa fac maine".In catava luni sigur vei slabi!winking