| sixtythree a întrebat:

Daca vreau sa iau proteine si creatina in combinatie, cum as putea sa mi le administrez? Adica din care sa iau mai intai? Proteinele sau creatina, care sa le iau inainte de antrenament si care dupa? Si la cat timp inainte de antrenament si dupa? Voi cum vi le administrati?

4 răspunsuri:
| sixtythree explică:

Inca nu m-am apucat de sala. Vreau sa fac asta. Un prieten mi-a sugerat ca-i mai bine sa le iau combinate. De care sunt nu stiu, inca nu mi-am luat. Poate aveti voi vreo idee sau un sfat, care ar fi mai indicate. Am facut sala acum vreo 3 ani numai cu proteine si de atunci doar intretinere si nici n-am crescut de atunci. Parca am slabit.

| Patrik a răspuns:

Pai cel mai mult ai nevoie de proteine dimineata si dupa antrenamenthappy.Iar creatina o iei cu 30 de minute inainte de antrenament, dar trebuie sa faci si faza de incarcare timp de cateva zile iar dupa faza de mentinere.Scrie pe ea cum sa o iei. Spor! big grin

| Elvisut a răspuns:

Pai trebuia sa mentionezi de care sunt si de cat timp faci sala,dar creatina o poti lua inainte dar si dupa iar proteinele ar trebi sa citesti instructiunile sa vezi cand trebuie luate, dar daca mentionai de care sunt iti puteam zice, eu creatina o iau dupa antrenament.