| bogdi1998 a întrebat:

De ceva timp m-am apucat de exercitii de abdomen si de o dieta de care nu prea pot sa o tin pentru ca nu stiu ce sa mananc, am grasime pe abdomen si nu mi-se vad patratelele din cauza lor, nici nu stiu ce program saptamanal sa imi fac, eu de obicei lucru abdomenul de 2 ori pe saptamana, bicepsul, tricepsul o data pe saptamana si pieptul de 2 ori pe saptamana, insa nu cred ca este corect pentru ca daca fac asa rar imi pierd din masa musculara, as vrea sa imi spuneti ce sa mananc in fiecare zii la ce ore, cand sa iau desert, sa nu imi spuneti sa mananc nu stiu ce mancaruri care chiar sunt sanatoase insa nu stiu parintii sa mi-le prepare si, sa imi spuneti cand sa fac exercitii pentru abdomen, piept, biceps, triceps
Cel mai bun raspuns primeste funda, va multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| cristi1505 a răspuns:

Bun,deci sa fie clar ca patratelele nu ti se vor vedea cum iti imaginezi.Ai putea face 5000 de abdomene in fiecare zi laughing dar nu vei avea rezultate deoarece sunt acoperite de grasime.Bicepsul si tricepsul sunt grupe mici.Nu le trebuiesc mai mult de un antrenament pe saptamana, DAR sa fie intens. Poti lucra o zi pe saptamana (ex luni) abdomen,(marti) cardio,(miercuri) piept,(vineri) abdomen,(sambata) biceps si triceps.
Eu ti-am dat un exemplu de program.Tu poti sa ti-l faci asemanator dar in ce zile ai timp. Apropo 3-4 zile pe saptamana nu este deloc rar.Tu vrei sa faci in fiecare zi sala si in fiecare zi daca se poate sa faci cate 2 ore? Gresit! 3-4 zile pe saptamana este foarte ok.Mananca pana in ora 20:00 si mesele sa fie bazate pe carne slaba, legume, fructe, lactate. Fara paine neagra ca este o prostie.Painea oricum ar fi are carbohidrati si tu trebuie deocamdata sa te feresti cat de cat de ei dar ar fi bine sa ti iei din orez sau cartofi(nu prajiti in baie de ulei).

4 răspunsuri:
| trust24 a răspuns:

07.00-----50mg ovaz+50gr proteina aminoacizi 5 buc
11.00-----un mar, 20 de buc de alune naturale
13.00-----piept de pui 100gr+50gr cartofi
17.00---100gr de proteina+4 albusuri de oua
20.00----100gr de proteina in 300ml de apa...
Dupa o ora mananci 100 de gr piept de pui si 50mg orez... in timpul antrenamentului fa 1, 5 de cardio si vei slabi.

Succes!

| SolSkeet a răspuns:

Salut,banuiesc ca ai 14 ani...este in regula sa mananci sanatos si nu cred ca este inca timpul sa iti lucrezi anumite grupe de muschi deoarece nu esti complet dezvoltat.

| cristi1505 a răspuns (pentru SolSkeet):

De ce sa nu lucreze? Frate eu fac de la 13 ani sala si sincer, intr-o vara am crescut 6 cm si inca mai creschee hee

| bogdi1998 explică (pentru SolSkeet):

Eu cred ca nu ai inteles, eu am gantere acasa, si fac totul acasa nu ma duc la sala pentru ca oricum sunt mic de statura am 1.60 cm
Am vrut doar sa imi dati un program, din cate stiu eu daca fac cu exercitii de abdomen, de pectorali, de biceps si triceps si antebrat acasa, nu are nicio treaba.