| Sherif77 a întrebat:

Deci m-am saturat... parintii mei nu ma lasa sa practic niciun sport...

Saptamana viitoare se organizeaza un concurs de Handball la care participa scoala mea. As vrea sa ma duc dar nu ma lasa....Niciodata nu m-au lasat. Ei zic mereu ca se pot intampla accidente si chestii de genul...

Ce pot sa fac sa ii conving odata sa ma lase sa fac macar un sport... sad Mereu cand ii intreb daca pot sa merg se enerveaza pe mine si nu vor nicicum sa ma lase...

Dau funda...

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nici pe mine nu ma lasa bunica mea (am trait la ei). Fugeam la fotbal si nu mai veneam. Veneam seara, luam o bataie si gata. Ziua urmatoare, la fotbal iarasi.

1 răspuns:
| Al999 a răspuns:

Ar trebui sa le explici ca orice fel de sport care il practici este benefic pentru sanatate si pentruvo mai buna conditie fizica.
Accidente se pot intampla si pe strada, asta inseamna ca nu mai trebuie sa iesim din casa.
Eu cred ca ii vei convinge cu aceste spuse.
Bafta