| Leili a întrebat:

Buna din nou! Am o mica intrebare. As vrea sa imi cumpar niste pantaloni sport din aia termici care se presupune ca ar ajuta la slabit. Ma cam atrage gandul ca iti dau o senzatie de sauna, dar sunt curioasa si daca chiar ajuta la slabit. I-a incercat cineva? Sau stie cineva daca chiar sunt eficienti?

Răspuns Apreciat de Editori
| aXy99 a răspuns:

Nu sunt eficienti. Degeaba transpiri, asta nu e slabit, va trebui sa bei mai multa apa pentru a compensa apa eliminata excesiv prin transpiratie si vei ajunge la aceeasi greutate. Nu poti nici sa te abtii sa bei apa pentru ca vei avea grave probleme de sanatate. Slabesti prin deficit caloric. Fa-ti antrenamentele sau alergatul imbracat/a comod, nu trebuie sa iti fie cald, oricum vei transpira, nu e recomandat nici sa elimini prea multa apa, te poti deshidrata, pierde sare, minerale etc.

| Leili explică:

Multumesc pentru raspuns si pentru faptul ca m-ai lamurit!