| Ana12uy a întrebat:

Doresc sa imi maresc fundul, dar cu toate acestea nu vreau sa ma ingras si la talie.
Am inteles ca pentru masa musculara este necesar un surplus caloric, dar am frica sa mananc mai mult pentru a nu ma ingrasa in alte zone decat cea a fundului.
Imi puteti oferi cateva sfaturi daca stiti? Cum pot arde grasimea de la talie, dar in acelasi timp sa imi construiesc un fund?

Răspuns Apreciat de Editori
| TheWznd a răspuns:

Cred ca in cazuri de genul, cand vrei ceva asa concret si exact, cel mai bine ar fi sa vorbesti cu un antrenor sau un nutritionist.
Fiecare are o constitutie diferita, si in functie de constitutie se lucreaza corpul. Trebuie sa iti calculeze metabolismul bazal, ca sa iti poata da niste sfaturi potrivite, in materie de nutritie.

Fiecare corp reactioneaza diferit la antrenamente.

Cel mai bine ar fi sa incepi sa faci sport, ceva usor, ca sa iti construiesti rezistenta la efort, ca in timpul antrenamentelor personalizate sa poti lucra cat mai eficient.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alta intrebare, da exercitii cu si pentru picioare. Daca stii engleza e usor de gasit pe net, daca nu preferi partea cu antrenoru din raspunsu celalalt. Faci exercitii cu picioare, si da va trebui sa ai picioarele destul de puternice, pentru un mers corect.