| dragonslep a întrebat:

Buna,fac handbal si cam dupa 1h ce termin antrenamentul merg la sala. As vrea sa stiu daca ma antrenez sa zicem ca fac brate sa fac 4 seri a cate 8 repetari 3 exercitidiferite sau intru in supra antrenament?

1 răspuns:
| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Ce faci tu la handbal e pentru antrenamentul de joc, daca in ziua respectiva nu faci fizic nu faci supra antrenament, iar daca vrei sa faci fibra sa iti creasca fota incearca multe repetari cu greutati medii, iar daca vrei si masa si forta incearca sa incepi de la 15 dupa la 12 la 10 si in final la 8 si ai facut 4 serii dupa treci la alt exercitiu.De recomandat este sa nu depasesti 4-5 exercitii la brate.2-3 triceps si 2-3 biceps..ca altfel risti sa faci intindere