| DaryaValentina a întrebat:

Îmi puteți recomanda un program de exerciții pentru coapse? M-am îngrășat undeva la 6 kg în 8 luni și se vede cam nasol, acum am 49 de kg,înainte aveam 43, cel mai mult se vede la coapse, căci acolo se depune cea mai multă grăsime.Mulțumesc anticipat :3

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=PutmjSp0Qk8

plus deficit caloric,adica fara DULCIURI,COFETARIE, PATISERIE,PAINE,FAST FOOD,MEZELURI
multe legume, carne, grasimi sanatoase, daca eviti alea de sus eu isi garantez ca vei slabi fara multa bataie de cap, fructoza ingrasa cel mai mult si pacaleste creierul sa manci non stop, daca eviti cei facut de om si manci sanatos cu limita desigur va fi ok, fara infometari, pastile minune, diete ok

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat ce vârstă/înălţime ai acum, pentru ca să vedem dacă/cât este necesar să slăbeşti.

INDICĂ aceste detalii, apoi mai vedem...

Toate cele bune!

| DeliaJ a răspuns:

Draga mea, in primul rand depinde ce inaltime ai. 43-46 KG este putin. Daca ai 1, 50 de ex, ar trebui sa ai 50 kg. Nu te apuca de cura de slabire de capul tau, mergi la nutritionist sau la medicul de familie.

| DaryaValentina explică (pentru DeliaJ):

Am 1,64-1,65.

| DeliaJ a răspuns (pentru DaryaValentina):

49 kg la 64 inaltime este putin. La inaltimea ta iti trebuie 54 kg. Pentru zonele care ti se par cu probleme, poti face exercitii de tonifiere, dar nu pentru a slabi.