| Loly a întrebat:

In ultima vreme am pus foarte multe kg, cam 20 si nu stiu de ce. Stiti vreo dieta ceva care sa ma scape de kg in plus, dar care ati incercat-o si a mers? Si mi-au aparut si vergeturi foarte multe si foarte vizibile, mi-e rusine chiar sa ma imbrac in fusta sau pantaloni scurti.Pe caldura asta stau cu pantaloni lungi.Cum pot scapa de vergeturi.Va rog, ajutati-ma cu un sfat o dieta, ceva.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Fructe multe, ceai verde (cu limita, insa), paine deloc sau foarte putina (o felie = 65 de calorii), apa multa (recomand minerala sau sifon), carne de pui sau peste pe gratar sau fiarta, iaurturi, biscuiti Belvita daca simti nevoia de ceva dulce, ciorbe nu prea incarcate, supe, fara sucuri, fara mese la ore tarzii si sport mult. M-am tinut de dieta asta o luna si nu prea (zic nu prea pentru ca au fost momente destul de multe cand am neglijat-o band suc, mancand fast food-uri sau dulciuri), dar tot am dat jos 3 kg. Recomand.

3 răspunsuri:
| Andreuta123BM a răspuns:

Pai poti face foarte multa miscare sa mananci sanatos multe fructe si daca ai posibilitatea te poti duce la sala. Daca vrei un sprei pentru slabire iti recomand

| Abaza_Bianca_1973 a răspuns:

Da poti tine dieta urmatoare 1 saptamana mananci doar oua 1 sapt doar fructe 1 sapt doar carne 1 sapt doar legume si 1 sapt preparate din peste

| Loly explică (pentru Abaza_Bianca_1973):

Nu imi plac ouale.Le pot inlocui cu altceva?