| Paraschiva_Plesca_1971 a întrebat:

In urma cu o luna si ceva am inceput sa mananc sanatos, de la ora 17 nu mai mananc absolut nimic, dulce mananc doar o data pe saptamana si atunci aleg ceva cu mai putine calorii si fac sport cu gantere in fiecare zi am avut 75 si am dat jos 5 kg cam in primele 2 saptamani si dupa nu am mai slabit, s-a blocat acul cantarului la 70 de kg. Aveti vreo idee de ce nu am mai slabit deloc? Unde am gresit? Ce as putea sa fac sa ajung la 60?
P.s am 17 ani si 1.60

Răspuns Câştigător
| Hiperionn a răspuns:

Dupa parerea mea, la varsta ta si la inaltime esti bine la 70 kg, dar sa iti spun metoda mea cum am slabit si am facut o masa musculara foarte mare, adica am 16 ani si 75 kg, am avut 86, dar in 3 luni am ajuns la 75, si pot ridica o greutate de 90-95 kg,trebuie sa lasi prostiile astea cu,,MANANCA SANATOS; FARA ZAGAR; FARA CARNE,, asta e oi prostie, eu cand am slabit nici nu am pus gura pe salata, sau tarate din alea, trebuie dimineata sa mananci neaparat ceva inainte sa incepi antrenamentul, 2 oua cu o felie de paine sau ceva de genu,(tine minte, paine cat mai putina)dupa ce termuni de mancat alergi vreo 1 km 2, dar sa ai un rucsac cu ceva greu in el, sa fie efortul mai mare, eu asa am facut, apoi te odihnesti putin (30-60 de minute) apoi incerci sa faci tractiuni sau flotari, ce iti e mai usor, daca faci 10 e bine,sa bei multa apa,si sa faci efort in soare,ca sa o elimini prin transpiratie,atunci vei da si grasimea jos,iar daca ai lemne acasa,ia toporul si sparge cat de multe poti,chestia asta e mai buna de cat sala,si daca ai coasa,iesi pe camp si taie tot ce vezi iarba,cucuta,caci coasa si toporul iti antreneaza fiecare muschi,iar daca stai la bloc, urca pe scari pana la ultimul etaj, coboara iar, si tot asa, si o sa vezi in o saptamana cat o sa dai jos, succes!

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Să facă efort in soare? Ce legătură are cu slabitul? Ca să arzi grasimile, căldura trebuie sa vina din interior, nu din exterior.

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Sa slabesti trebuie sa transpiri, ca sa transpiri trebuie sa iti fie cald

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Da, dar caldura nu trebuie sa vina din exterior, deoarece atunci transpiri doar pentru a-ti păstra temperatura optimă, cand transpiri, trebuie sa produci căldură, nu sa primesti, nu intelegi?
Din contra, mai mult slăbeşti iarna stând, faţă de cum slăbeşti vara dacă stai, deoarece corpul depune un efort suplimentar pentru a-si păstra temperatura optimă.

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ba tu nu intelegi, ori ca transpiri din cauza caldurii, ori ca transpiri ca te misti tot iti ies toxinele prin piele, asa ca taci dracu din gura, specialistule in bagat pastile in tine si mers la sala

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Ce toxine a retardatule? Ce prost esti laughing.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Noi vorbim de slabit aici, nu de toxine.
Caloriile sunt toxine? laughing

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ba,eu am vrut sa iti vorbesc frumos, sa daca e sa o lom asa mai bine facea mata o mu#ie decat sa te faca pe tine, ca si asa ai iesit degeaba, tu ai fost un sloboz aruncat pe perete de tactu cand facea o **** scurta si de acolo te-a luat musca si te-a dus in piz#da la mata

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Esti monument de prostie copilehee hee Esti cel mai prost om de care dau in ultimile luni.

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Te dreacu de retard

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Si am 17 ani, cine e copilul acum, te bat cu o mana legata la spate, si de curiozitate cati ani ai? ca mai mult de 13-14 nu iti dau

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Hiperionn):

Nu conteaza cati ani am, ai o minte de copil si la ce cuvinte imi scrii tu mie aici, dai singur dovada ca esti retardat, ca esti un taran basit.
De unde-l stii tu pe tata, drogatule? Vino cu argumente nu comenta aiurea la postari, pripasule!

| Hiperionn a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Ma,eu zic sa ingropam secura, esti de acord? ca ne certam ca prosti degeaba, asa ca imi cer scuze pentru ce ti-am zis ok