| Claudettee a întrebat:

Intrebarea mea este legata de febra musculara. De o saptamana fac niste ore de zumba. Prima oara am avut febra musculara. dar nu asa rau cum am de ieri. Abia m-am putut ridica din pat azi si ieri dimineata, nu imi pot ridica bratele...Ieri nu am putut umbla deloc..Ma doare tot spatele. Astazi am iar zumba. Cum as putea sa numai am durerile acestea? Sa imi treaca mai repede. Oare e bine daca am febra asta sa mai fac diseara zumba? Dau funda;*

Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Febra musculara este "cui pe cui se scoate" sau "lupti focul cu foc". din sport o faci, cu sport scapi de ea. ca sa se simta mai putin poti face asa: faci o baie calda, iei 1-2 algocalmine. sau te duci la un magazin de suplimente si iti iei un plic de glutamina. sau faci niste exercitii de stretching, desi doare, si consumi alimente ce contin vitamina C, sau, scazand algocalminele, le poti face pe toate.

2 răspunsuri:
| stefanfanu a răspuns:

Mananca mult dulce, si bea multa apa.si mai fa si acele exercitii pe care le faceai la zumba, chiar daca te vor durea muschii in momentul acela, dar apoi snu te vor mai durea aproape deloc.Bafta

| Isabella15951 a răspuns:

Da, ar trebui sa continui cu orele de "zumba". Corpul tau se va obisnui treptat cu efortul sporit. Intre timp ai putea sa incerci sa faci o baie cu o pastila de aspirina pisata.